BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bankacılık sektörünün tüm bölümlerini düzenlemek ve denetlemek amacıyla kurulmuştur. Merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Denetleme kurulu ve başkanlığı olmak üzere iki bölümden oluşur. Denetleme ve düzenleme görevini adalet ve özgürlük çerçevesinde yerine getirmektedirler. BDDK bu işlemleri yerine getirirken hiçbir makam ve kişi bu kanunlara müdahale edemez. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yapmış olduğu her düzenleme ve kanun kimsenin sorgusuna tabii tutulamaz ve eleştirilemez. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun temel amacı tasarruf sahiplerinin hakkını korumak, kredi sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak, mali piyasalardaki güveni ve düzeni sağlamak, bankaların devir, birleşme, yönetim ve işleyişlerini kontrol etmek ve yürütmektir. Kişi ve kurumların menfaatlerini korumak zorundadır. Bankalar, BDDK’nın yaptığı hiçbir denetleme ile ilgili yaptırım uygulayamaz ve itiraz edemezler. Tüm sorularınız için BDDK müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz.

BDDK ile ilgili tüm şikayet, soru, öneri ve istekleriniz için BDDK çağrı merkezi iletişim telefon numarasını arayarak kolayca irtibat kurabilirsiniz. Mesai saatleri içinde ararsanız kolayca iletişim kurabilirsiniz. 09:00 ve 17:00 arasında faaliyet göstermektedirler. Diğer tüm problemleriniz için BDDK müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayarak kolayca iletişim kurabilirsiniz. Bankacılık ile ilgili tüm bölümlerin denetlenmesinden sorumludurlar. BDDK ile ilgili tüm öneriler göz önünde bulundurularak faaliyetler yürütülür. Bilmek istediğiniz tüm bilgiler için BDDK telefonlarını kolayca arayabilirsiniz.

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0850 222 23 35

Arama Terimleri; BDDK müşteri çağrı merkezi iletişim telefon numarası, BDDK müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası, BDDK canlı destek

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin