Facebook Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

4 Şubat 2004 tarihinde Amerika merkezli olarak Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook; dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Facebook, dünyada en çok ziyaret edilen websitelerinden birisidir, dünyada ilk olarak yaygınlaşması en büyük olan sosyal medya platformu olmuştur. Bu yazımızda sizlere Facebook müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası ve diğer irtibat bilgilerinden bahsedeceğiz.

İlk kuruluş amacı Mark Zuckerberg’in okumuş olduğu okul olan Harvard Üniversitesi’ndeki öğrencileri bir arada toplamak idi. Zaman içinde Amerika’da bulunan tüm okullardaki öğrenciler Facebook üzerinde toplanmaya başladı. Çok kısa sürede hızla büyüyen Facebook; 2006 yılında sadece yaş kısıtlaması getirerek tüm kişilere üye olma olanağı sağladı.

Rakamlarla konuşacak olursak, bugün Facebook’a üye olan toplam kişi sayısı 1 milyar 350 milyonu aşkındır. Facebook’a üye olmak, Facebook’u kullanmak ve diğer özelliklerinden faydalanmak tamamen ücretsizdir. Facebook toplamda 70 dili destekleyen platformdur. Dünyada Facebook’u en çok ziyaret eden ülkeler ise şu şekilde sıralanır; Mısır, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Türkiye, Panama, Norveç, Kanada, Güney Afrika, Birleşik Krallık ve İsveç.

Facebook üzerinden insanlar sayfa veya gruplar açarak bir topluluk oluşturabilmektedir. Tüm kurumsal firmaların da resmi sayfalarının bulunduğu Facebook’ta pek çok özellik bulunmaktadır. Ayrıca Facebook’a bağlı ama harici olarak kullanılabilen bir Messenger uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde tıpkı WhatsApp kullanımı gibi ücretsiz bir şekilde arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsiniz.

Facebook’u kullanabileceğiniz dil seçenekleri ise şu şekildedir: Almanca, Çekçe, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hong Kong Çincesi, Danca, Fince, Fransızca, Galce, Felemenkçe, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Katalanca, Korece, Lehçe, Bokmål Norveççesi, Brezilya Portekizcesi, Türkçe, Kürtçe ve Rusça.

Facebook kullanımı sırasında kullanıcılar pek sık olmasa da bazı problemler ile karşılaşabilmektedir. Soru veya sorunla karşılaşan pek çok kişi Facebook ile irtibat kurabileceği bir Facebook un 444 lü iletişim telefon numarası gibi herhangi bir Facebook çağrı merkezi numarası aramaktadır. Ancak resmi olarak Facebook tarafından kurulmuş böyle bir irtibat numarası bulunmamaktadır.

Facebook Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
11820

Facebook Business Manager Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
11820

Facebook Reklam Yöneticisi Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
11820

Ancak özel bir firma Facebook kullanımı esnasında yaşamış olduğunuz problemlere destek olmak için Türkiye’de bir Facebook destek hattı oluşturmuştur. Yukarıda bulunan numarayı arayarak Facebook hakkında yaşadığınız tüm sorunları bildirerek sorununuzun çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook resmi yardım merkezi üzerinden de Facebook hesabınız veya sayfanız ile ilgili destek alabilirsiniz;

Facebook Yardım Merkezi

Ayrıca aşağıda bulunan yorum bölümü aracılığıyla yaşadığınız problemi veya aldığınız hatayı bize detaylı bir şekilde bildirerek editörlerimizden detaylı bir yanıt alabilirsiniz. En çok karşılaşılan hatalar şunlardır; Facebook hesabım kapandı, Facebook a üye olamıyorum, Facebook şifremi unuttum vs.

Arama Sözcükleri: facebook iletişim bilgileri, facebook telefon no, facebook canlı destek hattı, facebook müşteri temsilcisi, facebook şikayet hattı, facebook çağrı merkezi iletişim telefon, facebook mesaj gönder, facebook destek hattı

2 YORUMLAR

  1. Merhaba Facebook kullanmadığım halde bana messengerdan onay kodu geliyor. Nasıl şikayet edebilirim? Ya da kimin yaptığını nasıl öğrenirim? Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin