Koç Finans müşteri hizmetleri numarası nedir? Türkiye’nin en büyük ve saygın kurumlarından biri olan Koç Finans, islami usüllere göre finansman desteği sağlamakta ve yine müşterilerinden kar-zarar usulüne dayalı bir şekilde finansman transferi sağlamaktadır. Koç Finans’tan çekilen krediler ve yatırılan paralar, tamamen islami usullere göre değerlendirilmekte ve finansman olarak ödenmektedir. 

Koç Finans sistemi çok basit bir şekilde çalışmaktadır. Diyelim ki bir ev satın almak istiyorsunuz, bu durumda satın almak istediğiniz daire için, Koç Finans’a gidip başvuru yapıyorsunuz. Koç Finans, sizin yerinize bu daireyi satın alıyor ve size kar elde ederek bu daireyi satıyor. Örneğin dairenin fiyatın 400 bin TL diyelim, banka bu daireyi 400 bin TL’ye alıp size 700 bin TL’ye satıyor ve bu parayı da 5 yılda veya 10 yılda ödemenizi istiyor. Haliyle tamamen islami usullere uygun bir ticari işlem gerçekleştirilmiş oluyor. 

Koç Finans’a para yatırmaya karar verdiğinizde ise sistem şu şekilde işliyor. Öncelikle gidip sisteme para yatırıyorsunuz, ardından sistem kar-zarar prensibine dayalı bir şekilde yukarıdaki örnekteki gibi paranızı işletiyor. Bu parayla ticaret yapıyor ve doğacak kardan da size pay veriyor. Genelde bu gibi kuruluşlar elde ettikleri karın yüzde 20’lik bölümünü kesip

 yüzde 80’ini size ödüyor. Örneğin 400 bin TL yatırdıysanız ve banka bu parayla ticari işlemler yapıp 10 yılda 1,2 milyon TL’ye ulaştırdıysa bu durumda bu paradan kendi kesintisini alıp, kalan kısmını size ödüyor, yani sistem bu şekilde işliyor.

Koç Finans İletişim Numaraları

Herhangi bir sebepten dolayı Koç Finans ile iletişim kurma gereği duyarsanız, aşağıdaki numaraları arayarak hızlı bir şekilde bankadan destek alabilirsiniz.

Koç Finans E- Posta: info@kocfinans.com.tr 

Koç Finans Müşteri Hizmetleri Numarası: 0 216 556 03 03

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin