Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi iletişim bilgileri nelerdir? Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının hemen ardından 1920 yılı 3 mayıs tarihinde 3 sayılı kanun gereğince kurulmuş bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ilk sağlık bakanı Doktor Adnan Adıvar bey olmuştur. O dönemlerde sağlık düzenlemelerinden ziyade, daha çok savaş sonuçlarında oluşan zararların sarılmasına odaklanılmıştır.

Sağlık Bakanlığı

Günümüzde Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dır. Dilerseniz sayın sağlık bakanımızı biraz daha yakından tanıyalım. Fahrettin Koca 2 Ocak 1965 tarihinde Konya’da doğmuştur. İlk ve ortaokul eğitimini de yine doğduğu memleketinde alan sayın Koca, lise eğitimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Seneler 1988  yılına geldiğinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayaraktan tıp doktoru olmuştur. seneler 1995 yılına geldiği zaman artık ihtisasını tamamlamış ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Çeşitli sağlık kurumlarında görev yapan Bakan Koca aynı zamanda Türk Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı başkanlığı yapmıştır ve bu vakfın yürüttüğü Medipol Üniversitesi’nin mütevelli heyet başkanlığını yapmıştır.

Günümüzde evli ve dört tane çocuğu olan Fahrettin Koca Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği üyelikler vardır. Bunun yanı sıra DEİK Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı,  Vakıf Üniversiteleri Hastaneleri Derneği Başkanı  ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanlığı yapmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim

Sağlık Bakanlığımız tarafınca hizmetleri almak ve bilgilenmek için çağrı merkezlerini kullanmanız mümkün fakat öncesine, sizlere birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Sağlık Bakanlığı birçok hizmeti elektronik şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlamaktadır. Tüm bu hizmetlerin listesini ve hizmetlere erişim sağlamak için buraya tıklayınız. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra bilgi almak ve farklı işlemleriniz için +90 (312) 585 1000 santral telefonunu aramanız mümkündür. Bunun yanı sıra buraya tıklayarak diğer iletişim birimlerinin numaralarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bakanlığına ait birkaç önemli çağrı merkezi de şu  şekildedir:

  • 112- Ambulans
  • Alo 113- Beyaz Kod
  • Alo 114- Uzem
  • Alo 171- Sigara Bırakma Hattı
  • Alo 182- MHRS
  • Alo184- SABİM

Sağlık Bakanlığı Şikayet

Sağlık Bakanlığı bir bakanlık olsa dahi tüm vatandaşların özgür olan toplumumuzda yaşamış oldukları sorunları şikayet etme özgürlüğü bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ile ilgili yaşamış olduğunuz tüm sorunları CİMER üzerinden bildirmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıda yer alan yorumlar kısmından Sağlık Bakanlığı’ndan olan isteklerinizi ve deneyimlerinizi bizlere ve diğer kullanıcılara aktarabilirsiniz. Sayfamızdaki diğer çağrı merkezleri bilgileri için buraya tıklayınız.

 Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim: +90 (312) 585 1000

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin