Tüvtürk müşteri hizmetleri telefon numarası kaçtır? Tüvtürk Türkiye’de uluslararası standartlarda  periyodik olarak araç muayenesi gerçekleştiren yetkili ve kuruluştur. Daha güvenli araç ve trafik güvenliğini hedefleyen bu kuruluş konusunda tecrübeli ve uzman bir kuruluştur. Bu kuruluşun en temel değerleri ise bağımsız, tarafsız ve dürüst hizmet vermektir.

Tüvtürk

Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bu kuruluş 210 sabit, 5 motosiklet, 90 tane gezici ve bunun 16 tanesi traktör istasyonunda görevli olmak üzere 3.500 çalışanı ile yılda 9 milyonu aşan taşıtların periyodik ve güvenlik muayenelerini; yaklaşık 4 milyon aracında egzoz gazı emisyon ölçümünü sağlamaktadır. Kusurlu araçların ücretsiz muayene ve ücretli muayeneleri ile toplam muayene sayısı 17 milyon gibi bir rakama ulaşmaktadır.

Bu kuruluşun tüm operasyonları T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca düzenlenmekte olup aynı bakanlıkça denetlenmektedir. Bunun yanı sıra bu kuruluş TS EN ISO 17020 standartınca TÜRKAK tarafınca denetlenmektedir. Tüm bunlara sahip bu kuruluşun işte vermiş olduğu birtakım hizmetler:

  • Periyodik araç muayenesi
  • Trafik güvenlik, yola elverişlilik muayenesi
  • Onarım sonrası muayene ve zorunlu muayene
  • Egzoz gazı ölçümü
  • Tespit

Tüm bu hizmetleri sağlayan Tüvtürk ile birlikte birçok yenilikler gelmiştir. Bu yenilikleri; Türkiye ulaşım yolları güvenliği için uluslararası kurallara uygun taşıt muayenesi, dünya çapında geçerli standartlarca eğitim almış eleman eğitimi, taşıt kaynaklı trafik kazalarının azalması ve güvenli trafik sağlanması için devlet yetkililerince ekip çalışması sağlanması gibi sıralayabiliriz. Aynı zamanda iş imkanı sağlayarak, araç bakımlarını düzenli ve özenlice yaparak yakıt tasarrufu sağlanması ve 2. el araç ticaretini hareketlendirerek ekonomiye de yüksek oranda katkı sağlamaktadır.

Tüvtürk yaklaşık 3500 kişilik istasyon çalışanı ile Türkiye’de iş imkanı sağlamaktadır. Tüvtürk MEB Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile teknik personellerinin alacak olduğu eğitim için protokol imzalamıştır. Bu protokol uyarınca Türkiye’nin birtakım illerinde yer alacak olan teknik liselerle ortak çalışma yapılacak. Bu nedenle eğitim-sanayi işbirliği gerçekleşecektir.

Tüvtürk Çağrı Merkezi

Tüvtürk’ün resmi internet sayfası üzerinden randevu alabilmek mümkün ve bunun yanı sıra yenilik olarak korona virüs kapsamında önlem olarak sosyal teması azaltmak, bekleme alanlarındaki yoğunluğu en alt düzeye indirmek ve birçok işlemi yapmanıza önlem olarak geliştirmiş olduğu mobil uygulaması sayesinde randevu alabilirsiniz. Şuan için bu uygulama Google Play Store ve App Storede yer almaktadır.  Ayrıca randevu almak için  0 850 222 88 88 bu numarayı arayabilir ve randevunuzu kolayca alabilirsiniz. Ayrıca randevunun yanı sıra bu numara ile sorularınız ile ilgili her türlü desteği edinebilirsiniz. Tüvtürk genel müdürlüğü ile görüşmek için de 0212 366 99 00 bu numarayı aramanız gerekmektedir. Mail yoluyla destek almak istiyorsanız eğer  [email protected] mail adresinize mail atarak yardım taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Tüvtürk Şikayet

Trafik ve taşıt güvenliğini bağımsız ve otoriter model kabul etme vizyonu ve yol ve trafik güvenliğini artırma, Türkiye’nin değerine değerler katarak gelişme misyonuna sahip bu kuruluş sizlerin her türlü şikayetlerini dinlemek için iletişim kanallarını kullanmaktadır. Tüvtürk ile ilgili her türlü şikayetiniz aşağıda bulunan yorum alanında belirtebilir ve aşağıdaki numaradan arayarak bildirebilir ve kesintisiz destek alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan diğer firmaların çağrı merkezi bilgileri için BURAYA tıklayınız

Tüvtürk Şikayet ve Öneri Çağrı Merkezi : 0 850 222 88 88 ve BURAYA TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin