Yemeksepeti.com veya Yemek Sepeti çağrı merkezi bilgileri nelerdir? Yemek sepeti , kuryeler aracılığıyla müşterilerine hizmet veren işletmeler ile yemek sipariş vermek isteyen müşterileri aynı ortamda daha hızlı ve dolu bir sipariş verme deneyimi yaşatmak için kurulmuştur. Tamamen ücretsiz olan bu site aracılığıyla sipariş vermek için web sayfasından dilerseniz de mobil uygulaması üzerinden anlaşmalı olduğu firmalara sipariş verebilirsiniz. Teknolojinin tüm imkanlarını sonuna kadar kullanan Yemek sepeti, vermiş olduğunuz siparişi en geç bir dakika içinde ilgili firmaya iletir.

Yemek Sepeti

Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafınca 2000 yılında kurulan Yemek Sepeti ilk olarak 2004 yılında günde 1.000 sipariş almıştır. Aradan 4 yıl geçtikten sonra bu rakam 2008 yılında 10.000’e çıkmıştır. Bununla birlikte Europan Founders Fund tarafından ilk yatırımını almıştır.

Takvimler 10 Haziran 2010’u gösterdiği vakit bu firma artık yurtdışına açılmıştır. İlk olarak izrestorana.ru olarak Rusya’da hemen akabinde Foodonclick.com markası ile Dubai, BAE’de kullanıcılarına hizmet sağlamaya başlamıştır. Daha sonrasında Suudi Arabistan, Lübnan, Katar, Umman gibi ülkeleri de Foodonclick.com bünyesine bağlamıştır. Asla yetinmek bilmeyerekten hareket eden bu şirket dünya markası olma konusunda çok istikrarlıydı. Avrupa’ya açılması ise Click Dlivery şirketine yatırım yapması ile başladı. Kasım 2013 tarihinde CEO’su olan Nevzat Aydın tarafından toplamda 2.2 milyon kullanıcı üyesinin ve 10 bini aşkın işletmenin olduğu ve günde 60 bini aşkın sipariş aldıkları açıklandı. 2014 yılının eylül ayında yemek tarifleri ve yemek tanıtımlarının yapılacağı yemek.com sitesi kuruldu firma tarafından. Yemek Sepeti mobil ticarete ise 2010 yılında İOS uygulamasını vizyona sürerek başladı. 2018 Eylül ayında toplam 9.6 milyon Android ve İOS indirmesine sahip olup verilen siparişlerin %76 gibi bir oranının bu aplikasyonlardan olduğu belirtildi.

General Atlantic 44 milyon dolar yatırım ile 2012 yılında firmanın %36,69 unu satın aldı. 2015 yılında ise Almanya firması olan Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar karşılığında Yemek Sepeti satın alındı. Bu Türk internet tarihinin en değerli satışı konumuna geldi böylece. Şirketin kurucularından olan Nevzat Aydın, şirkette CEO konumunda görev yapmaya devam etmektedir. Bu firmaya restoran önermek için BURAYA tıklamanız yeterlidir.

Yemek Sepeti Çağrı Merkezi

Türkiye’nin adeta bir girişimcilik harikası olarak nitelendirilen bu şirket bu kadar büyümesini müşterilerine vermiş olduğu hassasiyete borçludur. Müşterilerinin her daim görüşlerini dikkate alan ve şikayetlerine çözüm bulan bu firma müşterileri ile çağrı merkezlerince iletişim kurmaktadır. 0212 359 1800 nolu numara üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Görüş ve sorularınız için info@yemeksepeti.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Yemek Sepeti Şikayet

Her ne kadar aracı kuruluş olsa da restoranlarla ilgili günde yüzlerce şikayet meydana gelmektedir. Uygulama üzerinden yorum yapmanız yetmediyse eğer aşağıdaki numara üzerinden Yemek Sepeti müşteri temsilcilerine bildirebilirsiniz. Bunun yanı sıra konumuzda yer alan yorumlar kısmından yorum yaparak şikayetinizi buradan da dile getirebilirsiniz. Sayfamızda sizler için hazırlamış olduğumuz diğer tüm firmaların iletişim bilgilerine ulaşmak için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

 

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz.
İsminizi Girin